Цех №1

Цех №1

  • збірний залізобетон - 105 тис.м3
  • блоки (ФБС) - 10 тис.м3
  • борт, поребрик - 1 тис.м3
  • товарний бетон - 100 тис.м3

   Ветерани й досі пам'ятають, яким був цей цех у перші роки існування. Найпримітніша техніка, практично повністю кінно-ручна робота, приблизне, на око дозування матеріалів, коли цемент, пісок і щебінь відмірялися  в основному відрами. Формування залізобетонних виробів велося здебільшого просто неба. Робітники, мало того, що важко працювали фізично, були вітрами биті, дощами прані, сонцем пряжені. Ясна річ, що продуктивність праці при такій слабкій технології навіть при надзвичайно великих трудозатратах не могла бути високою. Так, у 1956 році при однозмінному режимі роботи цех виробляв щомісяця 120-150 кубометрів залізобетонних виробів. Асортимент теж не вельми широкий: плити перекриття (тоді вони робилися з дерев'яними вкладками), перемички, блоки фундаментів, балконні блоки, сходинкові марші.

   Тим не менше, навіть далеке від досконалості виробництво дозволяло активно розбудувати місто. Без сумніву, продукція цеху була вкрай необхідною і дуже затребуваною.

   В усі важкі періоди працівники цеху свято вірили: кращі часи таки настануть. І ті золоті часи таки настали. Зараз цех працює рівно, без лихоманки, в розміреному темпі.

   В листопаді 2013 року для проведення реконструкції було зупинено формувальний корпус цеху будівельних матеріалів №1, який виготовляв плити перекриття та опори. В 2014-ому після проведення реконструкції, яка тривала близько 10 місяців, було введено в експлуатацію лінію виготовлення попередньо напружених плит довжиною до 12 метрів, шириною 1,5 метра, а також виробництво попредньо напружених високовольтних та низьковольтних пустотілих опор. Вони успішно працюють та забезпечують будівельний ринок високо-якісними матеріалами.

  Нині цех працює за європейськими стандартами. На 10-гектарній території, де він розташований, за останні роки відбулися колосальні зміни. На місці відкритого полігону, на якому віддавна формувалися конструкції - сходинкові майданчики, марші, перемички різних типів, прогони, балконні плити, - зараз розташовано склад готової продукції. Продукція вантажиться на вагони або на автомобілі при допомозі велетенського крана-навантажувача, що схожий на гіганського павука.

   На території цеху № 1 прибудовано склад цементу. Прокладено понад два кілометри доріг. На місці мазутосховища, в якому відпала потреба, все прибрано, висаджено деревцями, зроблена кругла клумба, навколоо якої зручно розвертатися атотранспорту.

   З 2014-ого начальником цеху працює Віктор Мазуренок. Загалом Віктор Іванович на підприємстві уже понад 25 років ( був змінним майстром, начальником деревообробного цеху №3, начальником відвантажувальної дільниці цеху №1).

   На сьогодні цех будівельних матеріалів № 1 з гордістю можна зарахувати до категорії найкращих залізобетонних цехів України.

Розташування на карті